Pomáháme

GEIS je firmou, která si uvědomuje, že ne všichni mají stejné možnosti.
Proto není lhostejná a snaží se pomáhat tam, kde je potřeba.

Geis podporuje AVON pochod

Avon_pochod_s_Geis

Na letošní 16. ročník pražského AVON Pochodu proti rakovině prsu, nejúspěšnější AVON Pochod na světě, který se konal 11. 6. 2016, se opět vydala i skupina Geis. „Když jsme v roce 2014 dostali nabídku ke spolupráci na AVON pochodu, rozhodli jsme se pro účast velmi rychle. Je to logické doplnění naší každoroční podpory Českého dne proti rakovině,“ řekl Daniel Knaisl, jednatel skupiny Geis.

AVON Pochod je největší charitativní akcí svého druhu v České republice. V letošním roce se ho zúčastnilo 28 300 lidí a bylo prodáno více než 40 000 růžových triček. Celý výnos z jejich prodeje byl věnován na podporu neziskových organizací Aliance žen s rakovinou prsu, Mamma HELP a Asociace mamodiagnostiků ČR.

Skupina Geis rozšířila svoji účast na tomto charitativním projektu a zapojila se i do podpory ostravského a bratislavského pochodu.
 

Podporujeme Český den proti rakovině

Cesky_den_proti_rakovine
Liga proti rakovině Praha organizuje za podpory svých partnerů již 21 let Český den proti rakovině, veřejnou celonárodní sbírku, jejíž výtěžek je každoročně používán na boj proti této nemoci. Většina z nás má sbírku spojenou s každoročním pouličním prodejem žlutého kvítku měsíčku lékařského.

Skupina Geis je od roku 2007 jedním z hlavních partnerů sbírky.
 

Logistické služby, které již 11 let zajišťuje, zahrnují rychlou distribuci všech materiálů potřebných pro uspořádání sbírky (kytičky, vaky, letáky, trička a mnoho dalších věcí) z pražské centrály přímo dobrovolníkům v celé republice.
Letošní ročník Sbírky proběhne ve středu 10. května. Věříme, že bude ještě úspěšnější, než ten loňský, kdy se podařilo shromáždit více než 18 milionů Kč.

fond_ohrozenych_deti

 

Občanské sdružení FOD, které pomáhá opuštěným, týraným, nebo jinak ohroženým dětem znáte hlavně díky jeho projektu Klokánek.

Před osmi lety jsme se připojili k těm, kteří tento projekt podporují.

 

 

 

Naše Světluška

frodo_darcy_thumbNa konci roku 2007 se několik zaměstnanců skupiny Geis v České republice dohodlo, že mezi sebou vyberou finanční prostředky, které věnují na charitativní účel. Tak vlastně začala vznikat naše zaměstnanecká iniciativa, která si dala za cíl pomáhat lidem se zrakovým handicapem.

S názvem nám pomohlo v Česku mediálně známé sdružení Světluška. Založili jsme si tedy „Naši Světlušku“. Oficiálně byla vyhlášena 6. 12. 2007 v Humpolci. V současné době sdružuje Naše Světluška 62 zaměstnanců skupiny Geis v České republice. Přispíváme každý podle svých možností.

Z prostředků naší  zaměstnanecké sbírky pomáháme  zrakově postiženým lidem s obstaráním slepeckého psa, a to prostřednictvím občanského sdružení Vodící pes  Státní podpora se totiž vztahuje pouze na vodící psy, kteří jsou v aktivním výcviku. Na nákup vhodného štěněte a úhradu všeho, co potřebuje, než je do výcviku zařazeno, si musí sdružení nebo postižený člověk sehnat peníze sami. Pomoc Naší Světlušky spočívá v tom, že díky vybraným prostředkům zajistíme první rok života a přípravy štěněti, které po absolvování výcviku bude pracovat pro konkrétního zrakově postiženého člověka.

V roce 2016 jsme společně s Kontem Bariéry přispěli na speciální kočárek do terénu a za kolo dvouleté Berenice Svobodové s kombinovaným postižením. Dnes se tak mohou celá rodina vypravit na výlet do hor nebo na kolech.

Stav konta Naše Světluška k 31. 3. 2017: 71 964 Kč

Nejnovější adopce

PA060034V polovině roku 2016 jsme dostali od našich přátel z Vodicího psa z.s. nabídku na adopci dalšího štěněte. Fotky s chumlem štěňat jsou vždycky milé, chtěli bychom pomoci všem, ale museli jsme se rozhodnout pro jedno. Vybrali jsme opět pejska. A protože jsme chtěli, aby bylo vidět i slyšet, že je náš, dali jsme mu jméno Geis. 6.10.2016 jsme podepsali darovací smlouvu. Věříme, že jsme měli šťastnou ruku a dočkáme se toho, že Geis bude vodicím šampionem!
 

 

Srpen 2014

Převzali jsme patronát nad dalším štěnětem. Je to opět pes rasy Doodle. Jmenuje se Murphy a věříme, že z něj vyroste dobrý vodící pes, stejně jako ze všech tří předchozích. Jeho cestu budeme samozřejmě sledovat.

Duben 2016: Murphy vyrostl v krásného a milého psa, ale, bohužel, jeho zdravotní stav nedovolil, aby pokračoval v práci pro nevidomého člověka. Nicméně dělá velkou radost rodině jeho chovatelky a osvědčil se v canisterapii. 

Březen 2013

Pořídili jsme třetí štěně. Hnědá labradorka Gliss  se má čile k světu – tedy k učení. Protože se shodou okolností jedná o „neteř“ našeho prvního psa Darcy, věříme, že bude stejně úspěšná ve službě, do které nastoupila v létě 2014. Pomáhá slečně Denise Vlasákové.

 

Duben 2011

FRODO_vodici_pesJiž v dubnu 2011 jsme měli dostatek financí na pořízení dalšího štěněte. Podpořili jsme psíka nové rasy – Doodle, což je kříženec královského pudla a zlatého retrívra. Výhodou tohoto křížence je, že může pracovat i pro alergiky, kteří doposud nemohli pomoci vodících psů využívat. Náš pes se jmenuje Frodo a od září 2012, kdy dokončil výcvik, je společníkem slabozrakého pana Kniebla.Únor 2010

První štěně jsme adoptovali v únoru 2010. Darcy od Býčí skály, temperamentní labradorka, na jejíž výchovu jsme věnovali 50 000,- Kč, a kterou jsme sledovali během celého úspěšného výcviku, pracuje pro svou slabozrakou přítelkyni Janu Rozprýmovou. Se sdružením Vodící však Darcy zůstává stále v kontaktu. Navštěvuje službu sociální rehabilitace, kde si ověřuje a zdokonaluje svoje dovednosti. Tuhle službu poskytuje Sdružení všem svým klientům během celé doby, než pes odejde „do důchodu“. Ale to je v případě Darcy ještě hodně daleko.

Informační servis

Další související zprávy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Souhlasím