RYCHLEJŠÍ VYCHYSTÁVÁNÍ S CHYTRÝMI BRÝLEMI

Google Glass ukazují cestu. V logistickém a technologickém centru Gochsheim (u Schweinfurtu) pracuje náš tým s řešením Pick-by-Vision. Vychystává výrobky značky Nike v projektu zákazníka INTERSPORT. Regionální vedoucí logistiky Marco Weißensel nám projekt přiblíží.

Proč jste se rozhodli otestovat datové brýle?
Pick-by-Vision je relativně nová, inovativní technologie, která podle nás doplní a dále rozvine stávající techniky vychystávání. Největší výhoda spočívá v tom, že zaměstnanci mají obě ruce volné. První testy před několika lety nás ale nepřesvědčily. Mezitím však na trh vstoupila nová generace datových brýlí, které mají software speciálně pro logistiku. Proto jsme na konci minulého roku zahájili nový projekt, ve kterém používáme řešení od firmy Picavi, což je jeden z předních systémových výrobců v tomto segmentu. 

Jaké jsogeis-logistik-google-glass-0180u Vaše konkrétní cíle?
V prvé řadě chceme zvýšit produktivitu a kvalitu při vychystávání zboží pro naše zákazníky. Také chceme zaměstnancům nabídnout inovativní technologie, které usnadňují práci a snižují složitost procesů. K tomu využíváme i jiné technologie, jako je například senzorová rukavice nebo prstenové či prstové skenery, které lze kombinovat například s chytrými telefony nebo hodinkami.

Jak to vnímají zaměstnanci?
Řešení s Google Glass Enterprise Edition 2 přijali dobře. Mezi testovanými datovými brýlemi vyšly tyto brýle z hlediska komfortu při nošení a obsluhy nejlépe. Zobrazované informace jsou nakonfigurovány tak, aby přesně odpovídaly našim procesům. Jsou jasné a snadno čitelné: místo skladování, číslo materiálu, množství. Naskenování po vyzvednutí probíhá pomocí rukavice, což je nejvýhodnější z ergonomického hlediska. Již v přípravné fázi jsme u zaměstnanců vzbudili zájem. Chtějí se projektu účastnit a v praxi jsou z této technologie nadšení. První test jsme dělali s pěti datovými brýlemi. Od poloviny prosince, již v plném nasazení, používáme deset těchto zařízení. 

Plánujete sériové nasazení?
To určitě přichází v potaz. V současné době vyhodnocujeme procesy a zvyšujeme produktivitu. Rovněž analyzujeme, na kterých dalších pobočkách skupiny Geis by Google Glass byly reálně využitelné.

Fotogalerie

Další články

Všechny články