Na webové stránky společnosti DPD CZ s.r.o. (dříve Geis Parcel CZ s.r.o.) můžete přejít zde.

Ačkoli je situace opravdu velmi vážná, snažíme se zachovat všechny naše služby v maximální míře.

Důležité pokyny

 1. Obnovili  jsme službu „osobní odběr“ na našich pobočkách. Od 5.5. tedy opět můžete zadávat při objednávání dopravy tuto službu. 
 2. Ověřujte u příjemců zásilek, zda je jeho provozovna otevřena a připravena zásilku převzít, než ji odešlete do systému. Do zavřených provozů zásilku bohužel nedoručíme.
 3. Naši řidiči mají právo odmítnout převzetí či předání zásilky odesílateli / příjemci z důvodu neodpovídajícího nařízeného ochranného vybavení – rouška či jakékoli jiné zakrytí nosu, úst (šátek, šála, aj.). V tomto případě bude zadán status „Nedoručeno – příjemce nemá ochranné pomůcky“. 
 4. V případě neověření a nedodržení výše uvedených bodů vznikají zbytečné vícenáklady. 
 5. Od pondělí 4. 5. 2020 funguje naše Zákaznické centrum opět standardně. Pracovní doba ve všedních dnech od 8:00 do 17:00 hod.
 • Vnitrostátní přeprava stále funguje normálně a bez větších problémů. Vláda zveřejnila harmonogram uvolnění podnikatelských a jiných činností, který naleznete zde.

   

 • Hraniční přechody v České republice jsou standardně průjezdné.
  Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.

  • Slovensko - čekací doba na hranici kolem 10 minut.
  • Polsko – čekací doba na hranici kolem 10 minut.
  • Rakousko – čekací doba na hranici kolem 1 hodiny.
  • Německo –  čekací doba na hranici kolem 1 hodiny.
  • Itálie - Spustili jsme opět pravidelnou přepravu do Itálie. Zásilky přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. V opačném případě jsme nuceni zásilku vrátit na náklady odesílatele.
  • Španělsko - Stejně jako v Itálii i španělská vláda rozhodla o dočasném uzavření firem, jejichž provoz není "nezbytně nutný pro chod státu".
   Naše exportní linky fungují standardně. Zásilky přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. V opačném případě jsme nuceni zásilku vrátit na náklady odesílatele.
   Seznam odvětví, které mohou zůstat v provozu, naleznete zde na posledních 2 stranách (dostupné pouze ve španělském jazyce).
  • Francie - Od 27. 3. 2020 přijímá náš partner GEODIS následující zásilky do Francie:

  - Všechny typy dodávek do supermarketů (omezení: ujistěte se, že druh zboží je dobře doručitelný a obchod souhlasí s jeho přijetím).
  - Zásilky B2C  (omezení: pouze palety, žádné těžké a objemné zboží,  bez zaručení obvyklých dodacích lhůt)
  - Jsou přijímány zásilky ADR (včetně LQ).

  Následující zásilky nejsou přijímány až do dalšího upozornění:

  - Zásilky pro Francouzské ostrovy (Belle-ile, Ile de Groix, Ile de Houat, Hoedic, Ouessant), s výjimkou hygienického a potravinářského zboží.
  - Zásilky směřující do francouzských departmentů: 09, 20, 67, 68 a 90. - Zásilky pro prodejny DIY.  - Těžké zboží (pohovky, zahradní nábytek,…)

  Všechny naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.

  • Maďarsko – aktuálně stabilizovaná situace

  Prosíme vás, abyste skutečně více než jindy spolupracovali s příjemci vašich zásilek a přizpůsobili expedici aktuální situaci.
  Zbytečné doručování do uzavřené provozovny a vrácení zboží zpět je pro i pro vás zbytečný vícenáklad.
  Z kapacitních důvodů nemůžeme zásilky po celou dobu vládního opatření skladovat v našich provozech.
  Děkujeme za důvěru a věříme, že společně zamezíme zbytečným ekonomickým škodám.

  • Vzhledem k nepředvídatelným okolnostem vývoje situace COVID-19 se může stát, že dopravci nebudou schopni doručovat zásilky na objednaná letiště, přístavy a místa určení včetně dodržení termínu doručení nebo uskutečnit přepravu vůbec, a to i bez předchozího ohlášení. Tímto nemůžeme přijmout jakoukoliv odpovědnost a vyhrazujeme si právo na doúčtování námi nezaviněných nákladů vzniklých v souvislosti s touto situací. Děkujeme za pochopení.
  • Námořní přepravy se standardně realizují a nedochází k zásadnímu zpoždění.
  • Vývoj situace v letecké a námořní přepravě k 8. 4. 2020
   Vývoj situace v námořních přepravách 24. 3. 2020
  • Vlakové přepravy z Číny jsou kapacitně omezené a dochází ke zpoždění díky přeplnění kapacit.
  • U leteckých přeprav je situace nejhorší. Letecké společnosti jsou stále v omezeném i pozastaveném režimu, některé až do konce dubna.
    

  Jediným možným řešením jsou nyní Cargo nákladní lety, u kterých se bohužel cenové podmínky mění každý den.

  Další možností je charter, tedy zasmluvnění celého letadla.

 • Předpis o ochraně zdraví pro naše zaměstnance jsme vydali již 2. 3. 2020.
  Zrušili jsme osobní odběry zásilek na pobočkách a pokud je to jen trochu možné, pracují naši lidé z domova.
  Snažíme se naše zaměstnance v nejvyšší možné míře vybavit ochrannými pomůckami – rouškami, dezinfekčními gely.
  Zintenzivnili jsme dezinfekci všech povrhů na pobočkách, a logistických pracovištích, dezinfikujeme i dopravní techniku, včetně například vysokozdvižných vozíků při předávání směn.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Souhlasím