Kuriozity v přepravě 2 aneb přepravit se dá téměř cokoliv

Pro špičkového přepravce je samozřejmostí komplexní nabídka služeb zákazníkům, občas ale přicházejí i velmi neobvyklé požadavky, které vyžadují speciální postup.

Dopravci tak čelí díky těmto speciálním zakázkám nečekaným logistickým výzvám. Pro společnost Geis je samozřejmostí vycházet vstříc potřebám zákazníků a zajistit maximální ochranu jejich zboží.

Přeprava ženského vajíčka k oplodnění z USA do Prahy a zpět

Přeprava oplodněného vajíčkaSpolečnost Geis nemá nouzi o přepravu nejrůznějších zajímavostí a kuriozit. Jednou z jejich ne úplně obvyklých služeb byla přeprava ženského vajíčka. Pro klientku, která nemohla osobně do Prahy, cestovalo z USA do české metropole expresním letem její zmražené vajíčko. Po oplodnění VIP dárcovským spermatem bylo stejnou cestou převezeno zpět na kliniku v Denveru. Petr Vostárek, Air Freight Supervisor z Geis CZ Air+Sea, k tomu s úsměvem dodává: „Přeprava tam i zpět trvala dohromady pouze 3 dny. Zásilka dorazila v pořádku, ale jestli byla celá akce úspěšná i po doručení, to bohužel nevíme.“

 

Křišťálové poháry cestovaly z Nového Boru na Miami

Dalším počinem byla přeprava křišťálových pohárů na kulturistickou soutěž v Miami na Floridě. Firma z Nového Boru v Libereckém kraji byla ve skluzu s výrobou. Celá akce byla tudíž expresní, jelikož poháry musely být doručeny během pouhých 4 dní. Šest nadmíru křehkých trofejí pro účastníky soutěže svalnatců dorazily na místo bez poškození a včas.

 

Vzorky vody z Tanzánie ukázaly jasné ne pro výstavbu pivovaru

Vzorky vodyNejmenovaná firma, která před několika desítkami let vystavěla pivovar v Etiopii, inspirovala vládu v Tanzánii. Ta nabídla české firmě výstavbu výrobny piva na březích Viktoriina jezera, druhého největšího sladkovodního jezera na světě. Aby Češi mohli posoudit, zda je voda pro využití při výrobě piva vyhovující, pomáhala logistická firma Geis dopravit testovací sadu pro sběr vzorků vody přímo z Viktorina jezera a místních studní. Následně Geis vzorky přepravil zpět do ČR. Výsledek byl rezolutní, pivovar tam doposud nestojí.

 

 

 

Fotogalerie

Další články

Všechny články