Vážení zákazníci, aktuální informace ke koronaviru sledujte v sekci Novinky zde. Prosíme Vás, abyste před předáním zásilek do přepravy vždy ověřili u příjemce zásilky, zda je jeho provozovna otevřena a připravena zásilku převzít. Zásilky do uzavřených provozoven prosím neexpedujte. Děkujeme.
Na webové stránky společnosti DPD CZ s.r.o. (dříve Geis Parcel CZ s.r.o.) můžete přejít zde.

Vážení zákazníci,

v průběhu ledna 2020 změnily názvy společností Geis Parcel CZ s.r.o. a Geis Parcel SK s.r.o. na DPD CZ s.r.o. a DPD SK s.r.o. Změnil se také název firmy a logo na balíkovém štítku a předávacím protokolu.

Pro tisk štítků cargo zásilek se nic nemění, vaše zásilky nadále doručuje společnost Geis. Změna se týká pouze tisku štítků pro parcel (balíkové) zásilky a je popsána níže.

Pokud tisknete z G-Clienta balíkové štítky do formátu PDF, není třeba nic měnit, logo je již změněné.

Pokud tisknete z G-Clienta štítky na tiskárnu štítků (např. Zebra), je třeba zjistit jaký typ tisku (EPL nebo ZPL) na tiskárnu používáte. To zjistíte v menu Nastavení - Pobočky, položka Typ tisku.

Tiskárny EPL (např. Zebra LP2844)

Nové logo DPD je třeba do tiskárny nahrát podle níže uvedeného postupu:

  1. Rozbalit soubor DPD_logo_printer.zip
  2. Přejmenovat soubor storeit.ba na storeit.bat
  3. Pokud máte tiskárnu připojenou přes port LPT1, tak spustit soubor storeit.bat
  4. Pokud je tiskárna připojena přes jiný LPT port, tak změnit název portu v souboru storeit.bat
  5. V případě, že máte tiskárnu připojenou přes USB, je nutné tiskárnu namapovat na LPT port (viz. manuál str. 9).

Tiskárny ZPL (např. Zebra GK420d)

Pokud k tisku štítků používáte z G-Clienta používáte tiskárnu ZPL, není třeba cokoliv měnit, logo je již obsaženo v datech posílaných z G-Clienta na ZPL tiskárnu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Souhlasím