Ode dne 16. 9. 2018 od 18:00 mají všechny GeisPointy nové označení. Stávající formát označení VM-nnnn bude nahrazen formátem GPnnnnnnnn. Např. VM-12701 bude nově označeno GP16012701.

Změna se týká GeisPointů ve všech zemích skupiny Geis. Pokud používáte API rozhraní pro GeisPoint, změna se projeví ihned po změně. Pokud používáte off-line seznam ve formátu XML, je třeba provést aktualizaci tohoto seznamu.

Od 16. 9. 2018 je aktualizovaný XML seznam GeisPointů k dispozici ke stažení na FTP serveru skupiny Geis.

Přihlášení na FTP server pro stažení seznamu:

  • FTP server: ftp1.geis.cz
  • uživatel: ftp_integrace
  • Heslo: ftp194int

Název souboru se seznamem GeisPointů ve formátu XML:

  • pro CZ: DistributingPointsCZ.xml
  • pro SK: DistributingPointsSK.xml
  • pro PL: DistributingPointsPL.xml

Pro přístup na FTP server použijte samostatného FTP klienta nebo můžete využít Průzkumník Windows. Postup pro stažení pomocí Průzkumníka Windows:

Spusťte program Průzkumník Windows, naleznete ho např. v nabídce Start - Programy - Příslušenství - Průzkumník Windows. Do pole Adresa zadejte adresu FTP serveru: ftp://ftp1.geis.cz a stiskněte klávesu enter nebo klikněte na tlačítko Přejít. Zobrazí se okno Účet pro přihlášení. Zadejte výše uvedené uživatelské jméno a heslo. Kliknutím na tlačítko Přihlásit se se připojíte na FTP server.

Zobrazí se obsah složky. Označte soubor se seznamem, pravým tlačítkem zvolte volbu Zkopírovat, pak zvolte umístění pro zkopírování (složka, odkud váš systém načítá seznam GeisPointů) a zvolte Vložit. Po zkopírování můžete okno Průzkumníka uzavřít.

Seznam aktivních GeisPointů s uvedením starého a nového označení najdete zde.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Souhlasím