Velkoprojekt pro společnosti MediaMarkt a Saturn

Téměř každý je zná, téměř každý si u nich už něco koupil - MediaMarkt a Saturn, největší evropští odborní prodejci elektroniky. Od května spravujeme pro obě značky nový centrální sklad v Rosdorfu u Göttingenu (Dolní Sasko), odkud mají být v budoucnu zásobovány zbožím všechny prodejny MediaMarkt a Saturn v Německu.

Na ploše přibližně 72 000 metrů čtverečních skladujeme vše, co zrychluje tep spotřebitelů: Chytré telefony, notebooky, televizory XXL nebo produktové novinky, jako jsou drony, brýle pro virtuální realitu a elektroskútry. Pro zajištění hladkého fungování logistiky se vytváří zcela nový tým až 300 lidí pro všechny oblasti působnosti.

Nábor zaměstnanců je velkou výzvou - i pro další fáze expanze - pro kterou jsme založili pracovní skupinu složenou z interních a externích sil. Pro nástup nových kolegů jsme vyvinuli koncepci zapracování, zřídili jsme školicí středisko v Rosdorfu o rozloze přibližně 1 300 metrů čtverečních a sestavili individuální plány školení.

Naše činnosti zahrnují kompletní skladovou logistiku v rámci dodavatelského řetězce: Přijímání zboží od dodavatelů, jeho skladování a vychystávání a balení podle poptávky a oddělení pro včasné dodání do prodejen a online partnerům (např. Redcoon). Náš speciálně rozšířený systém řízení skladu zajišťuje efektivní procesy a komunikuje přímo se systémem ERP společnosti MediaMarkt-Saturn.

V rámci přípravy jsme již pracovali pro MediaMarktSaturn v Erfurtu. Zde jsme provozovali pilotní pracoviště pro testování procesů a IT systémů do doby, než bude nové logistické
centrum plně funkční.

Další fáze nového národního distribučního centra se již plánuje: Od roku 2022/23 bude areál komplexně automatizován a vybaven mimo jiné nejmodernějšími systémy pro skladování a dopravu.

 

Fotogalerie

Další články

Všechny články