LOGISTIKA PRO AUTOMOTIVE: Jsme připraveni na restart

Technologické změny, ekonomické výkyvy, omezení kvůli koronaviru: žádné jiné odvětví nečelí tak velkým výzvám jako automobilový průmysl. Logistické procesy v automotive vyžadují spolehlivé a zároveň inovativní partnery, kteří se flexibilně přizpůsobují novým požadavkům.

Logistika nákupu nebo distribuce, skladování či předvýrobní montáže: v mnoha oblastech stojí na straně automobilového průmyslu inovativní a flexibilní poskytovatelé služeb. Jako logistický partner jsme úzce propojení s výrobci originálních dílů (OEM) a jejich dodavateli.

I my jsme samozřejmě pocítili obrovské dopady pandemie. Zároveň jsme ale byli v neustálém kontaktu s našimi zákazníky z automotive, abychom zajistili úspěšný restart. Mnoho závodů obnovilo výrobu již koncem dubna.

Automobilový průmysl však musí zvládnout i další výzvy. Například alternativní formy pohonu: tato změna, které průmysl čelí, má pro nás také zásadní význam. „Čím více je typů pohonů, tím větší je alespoň zpočátku počet dílů,“ vysvětluje Timo Stephan, vedoucí projektu automotive v divizi kontraktní logistiky Geis. „Zásobování výroby je díky tomu složitější.“

Na tento vývoj reagujeme tak, že:

  • urychlujeme digitalizaci, abychom ještě více propojili všechny účastníky procesů,
  • využíváme inteligentní řídící a plánovací nástroje, abychom co nejefektivněji využívali lidské zdroje,
  • systematicky testujeme inovativní technologická řešení, a pokud jsou efektivní, zavádíme je do sériového provozu,
  • neustále zvyšujeme odbornou způsobilost našich zaměstnanců v našich interních i externích vzdělávacích programech.
     

LETECKÁ A NÁMOŘNÍ PŘEPRAVA V AUTOMOTIVE

Naše divize Air + Sea Services má dlouholeté zkušenosti se službami pro renomované společnosti z automobilového průmyslu. Pro jednoho dodavatele realizujeme například exporty leteckou dopravou do Indie, pro dalšího dodavatele odbavujeme po moři  LCL zásilky do USA a pro automobilku zajištujeme leteckou dopravou z Turecka import dílů do osobních vozů v případě, že hrozí riziko zastavení výrobní linky.

Jaké řešení naše skupina úspěšně realizuje pro klienty z automobilového průmyslu?

Fotogalerie

Další články

Všechny články