Pomáháme

GEIS je firmou, která si uvědomuje, že ne všichni mají stejné možnosti.
Proto není lhostejná a snaží se pomáhat tam, kde je potřeba.

AVON POCHOD

Avon_pochod_s_Geis

Od roku 2014 podporujeme AVON Pochod za zdravá prsa. Letošní 20. ročník se uskuteční 17. září 2022. Avon pochod je největší charitativní akcí v České republice a druhým největším růžovým pochodem na světě. Celkový výtěžek z prodeje triček putuje na projekty Aliance žen s rakovinou prsu a Asociace mammodiagnostiků ČR na prevenci a léčbu rakoviny prsu. Jedná se o největší projekt Ženy ženám. Za každé prodané tričko na pochod vystavuje Avon jednu poukázku, která zlevní vyšetření prsu. Každé prodané tričko tak znamená jeden zachráněný život. Celkem se za dobu projektu podařilo vyšetřit 136 000 žen. 

 


 

 

Český den proti rakovině

Cesky_den_proti_rakovine

Liga proti rakovině Praha organizuje za podpory svých partnerů již od roku 1997 Český den proti rakovině, veřejnou celonárodní sbírku, jejíž výtěžek je každoročně používán na boj proti této nemoci. Většina z nás má sbírku spojenou s pouličním prodejem žlutého kvítku měsíčku lékařského.

Skupina Geis se zapojila do podpory v roce 2007 a od té doby zajišťuje distribuci

všech materiálů potřebných pro uspořádání sbírky (kytičky, vaky, letáky, trička a mnoho dalších věcí) z pražské centrály přímo dobrovolníkům v celé republice.
Poslední ročník sbírky proběhl v 1300 městech a obcích České republiky. Pomáhalo 14 700 dobrovolníků, kteří prodávali 995 000 kytiček. Stav sbírkového konta k 12. 6. 2019, kdy byly přepočítány peníze ze všech 7 350 vaků, byl 19 748 826,81 Kč! Vše tedy nasvědčuje tomu, že konečná částka po započtení ještě přicházejících darů a dárcovských SMS, bude atakovat loňský rekord. 
Celoročně můžete podpořit projekty Ligy proti rakovině příspěvkem na běžný účet 8888 88 8888/0300

 

 

Fond ohrožených dětí

fond_ohrozenych_deti

Občanské sdružení FOD, které pomáhá opuštěným, týraným, nebo jinak ohroženým dětem znáte hlavně díky jeho projektu Klokánek. A právě Klokánky dlouhodobě podporujeme.

 

 

 

Naše Světluška

frodo_darcy_thumb

Na konci roku 2007 se několik zaměstnanců skupiny Geis v České republice dohodlo, že mezi sebou vyberou finanční prostředky, které věnují na charitativní účel. Tak vlastně vznikla naše zaměstnanecká sbírka, která si dala za cíl pomáhat lidem se zrakovým handicapem.

S názvem nám pomohlo v Česku mediálně známé sdružení Světluška. Založili jsme si tedy „Naši Světlušku“. Oficiálně byla vyhlášena 6. 12. 2007 v Humpolci.

Od té doby pomáháme zrakově postiženým lidem s obstaráním slepeckého psa, a to prostřednictvím občanského sdružení Vodicí pes. Státní podpora se totiž vztahuje pouze na vodicí psy, kteří jsou v aktivním výcviku. Na nákup vhodného štěněte a úhradu všeho, co potřebuje, než je do výcviku zařazeno, si musí sdružení nebo postižený člověk sehnat peníze sami. Díky vybraným prostředkům zajistíme první rok života a přípravy štěněti, které po absolvování výcviku bude pracovat pro konkrétního zrakově postiženého člověka.

Stav konta Naše Světluška k 31. lednu 2022: 71 350 Kč

Pokud se chcete připojit a podpořit dobrou věc, napište Kristýně Copkové, e-mail: kristyna.copkova@geis.cz.

 

 

Nejnovější adopce

Benji_Beauty

Čtvrtek 6. června 2019, zahrada Mendelovy univerzity v Brně:

Po trávníku se prohánějí dvě štěňata. Mají na sobě vestičky Školy pro výcvik vodicích psů. Ano, je to zlatý retriever Benji a fenka flat coated retrievera Beauty, od dnešního dne "naše" štěňata, kterým přejeme hodně zdraví a jejich cvičitelům pevné nervy a štěstí. První rok jejich života jsme zajistili a těšíme se na to, až se oba dva zapojí do práce, to znamená, že budou věrným pomocníkem svému zrakově postiženému kamarádovi. Jejich cestu budeme sledovat.  

 

PA060034

 

V polovině roku 2016 jsme dostali od našich přátel z Vodicího psa z.s. nabídku na adopci dalšího štěněte. Fotky s chumlem štěňat jsou vždycky milé, chtěli bychom pomoci všem, ale museli jsme se rozhodnout pro jedno. Vybrali jsme opět pejska. A protože jsme chtěli, aby bylo vidět i slyšet, že je náš, dali jsme mu jméno Geis. 6.10.2016 jsme podepsali darovací smlouvu. Věříme, že jsme měli šťastnou ruku a dočkáme se toho, že Geis bude vodicím šampionem!

 

 

 

Geis (10)
 29. 5. 2017 - Geis roste. Už umí téměř vše, co by měl umět před nástupem do výcviku. Jednou za týden už do školy chodí, aby si zvykl na prostředí i cvičitele, a nebyla to příliš velká změna. Naučil se základní povely a poslušnost. Miluje malé děti a naučil se k nim být něžný, aby jim neublížil. Nechá si od nich téměř vše líbit smiley. Hodně jezdí s pečovatelkou Danielou a jejími přáteli na výlety, takže poznává různá prostředí, dopravní prostředky, jiné psí i lidské kamarády. Občas je trochu bojácný, ale povahou je to maximálně mazlivý pes, trochu tvrdohlavý, plný energie do života. smiley

5. 4. 2019 - Geis je již v plném nasazení a brázdí holandské ulice. Tamní partnerská škola vodicích psů potřebovala rychle řešit situaci své klientky, které bohužel zemřel pes. Geis se k ní naštěstí dobře hodil svou povahou, protože byl jediný pes připravený na službu. Pomáhá tedy nyní starší dámě ve městě Almera (blízko Amsterdamu). Je pro ni velkým pomocníkem a hlavně přítelem.

Srpen 2014


Převzali jsme patronát nad dalším štěnětem. Je to opět pes rasy Doodle. Jmenuje se Murphy a věříme, že z něj vyroste dobrý vodící pes, stejně jako ze všech tří předchozích. Jeho cestu budeme samozřejmě sledovat.

Duben 2016: Murphy vyrostl v krásného a milého psa, ale, bohužel, jeho zdravotní stav nedovolil, aby pokračoval v práci pro nevidomého člověka. Nicméně dělá velkou radost rodině jeho chovatelky a osvědčil se v canisterapii.

 

Březen 2013

Pořídili jsme třetí štěně. Hnědá labradorka Gliss  se má čile k světu – tedy k učení. Protože se shodou okolností jedná o „neteř“ našeho prvního psa Darcy, věříme, že bude stejně úspěšná ve službě, do které nastoupila v létě 2014. Pomáhá slečně Denise Vlasákové.

 


 

 

Duben 2011

FRODO_vodici_pes

Již v dubnu 2011 jsme měli dostatek financí na pořízení dalšího štěněte. Podpořili jsme psíka nové rasy – Doodle, což je kříženec královského pudla a zlatého retrívra. Výhodou tohoto křížence je, že může pracovat i pro alergiky, kteří doposud nemohli pomoci vodících psů využívat. Náš pes se jmenuje Frodo a od září 2012, kdy dokončil výcvik, je společníkem slabozrakého pana Kniebla.

 

 

 

 

 

Únor 2010

První štěně jsme adoptovali v únoru 2010. Darcy od Býčí skály, temperamentní labradorka, na jejíž výchovu jsme věnovali 50 000,- Kč, a kterou jsme sledovali během celého úspěšného výcviku, pracuje pro svou slabozrakou přítelkyni Janu Rozprýmovou. Se sdružením Vodící však Darcy zůstává stále v kontaktu. Navštěvuje službu sociální rehabilitace, kde si ověřuje a zdokonaluje svoje dovednosti. Tuhle službu poskytuje Sdružení všem svým klientům během celé doby, než pes odejde „do důchodu“. Ale to je v případě Darcy ještě hodně daleko.

Informační servis

Další související zprávy