NÁRAZNÍKY JUST IN SEQUENCE

Specialista na plasty REHAU vyrábí ve svém závodě ve Feuchtwangenu nárazníkové systémy pro automobilový průmysl. Náš tým má na starosti zásobování závodu tak, aby na montážní lince byly k dispozici včas ty správné komponenty.

bumper_Nárazník je velmi složitý systém: kromě plastového pláště, který je lakovaný v barvě vozidla, se skládá z mnoha dalších dílů, jako jsou například parkovací senzory nebo kamery. REHAU je předním zpracovatelem plastových a polymerových řešení. Ve franckém Feuchtwangenu vyvíjí, vyrábí a montuje komplexní sestavy, které dodává do výroby známé automobilky v přesně daném pořadí, čase a množství. 

Působíme v místním logistickém centru, které bylo postaveno v roce 2015 nedaleko závodu. V logistickém centru realizuje náš tým zásobování výrobního závodu REHAU v režimech just-in-time a just-in-sequence. Z interní výroby REHAU přebíráme výrobky, ty kombinujeme s vestavovanými díly od dodavatelů a pomocí přepravního vláčku zásobujeme materiálem přímo výrobní pásy.

HLUBOKÉ ZNALOSTI PROCESŮ A VYSOKÁ FLEXIBILITA
Náš tým je zodpovědný za veškeré procesy: za příjem stovek různých druhů doplňků, přes přesný výběr daného množství v daném čase až po zásobování výrobních linek. „V době pandemie koronaviru došlo k téměř kompletní odstávce linek. Nyní se výroba zase pomalu rozjíždí. I v takové fázi je důležité mít na své straně silné partnery,“ vysvětluje Ludwig Gilg, ředitel logistiky REHAU. „Našeho partnera Geis si obzvláště ceníme za jeho vysokou flexibilitu při narušení dodavatelského řetězce a jeho pochopení toho, jak fungují naše montáže.“

Obzvláště složitý vychystávací proces vyžaduje chytrá řešení. Nainstalovali jsme například světelný systém pick-by-light a zkonstruovali speciální vozíky, které jsou vybaveny displeji put-to-light. Společně s REHAU neustále tyto přepravní vozíky vyvíjíme a přizpůsobujeme je na míru nové struktuře výrobků. 

S CHYTRÝMI TECHNOLOGIEMI PRODUKTIVNĚJŠÍ 
Větší díly vybírá náš tým pomocí hlasového systému pick-by-voice. Výběr dílů KANBAN usnadňují průtokové regály s plastovými boxy, které se zezadu automaticky doplňují, jakmile je zepředu box odebrán. Erik Lassen, jednatel Geis Industrie-Service GmbH, podporuje inovativní technologie: „Díky takovým technologickým řešením se zvyšuje naše produktivita,“ vysvětluje. „Momentálně prověřujeme další high-tech řešení, která by se dala využít pro REHAU.“

PLÁNUJEME PROJEKT E-TRUCK
Trend zvyšování počtu jízdních asistentů a poloautomatického řízení pokračuje. Díky tomu je ale v náraznících čím dál tím více senzorů a kabelů. REHAU proto zahájil přestavbu skladu a vychystávacích zón. Projekt úspěšně realizujeme, a to bez přerušení výroby. Stejně jako vždy zavádíme inovativní řešení pro skladovací, přepravní a vychystávací technologie. 
Ve spolupráci s Univerzitou aplikovaných věd ve Fuldě nyní plánujeme výzkumný projekt „E-Truck“, který má zajistit bezemisní kyvadlovou dopravu mezi logistickým centrem a závodem REHAU.

Fotogalerie

Další články

Všechny články