NOVÉ TECHNOLOGIE PRO POUŽITÉ DÍLY

Kontrola, třídění, skladování: Z pověření společnosti Encory GmbH, společného podniku holdingů BMW a ALBA, jsme zpracovali již více než 1,2 miliónů autodílů. Trh se dynamicky vyvíjí, sázíme na inovace, jako jsou aplikace pro chytré telefony a rukavice se zabudovanými skenery.

©Encory GmbHEncory je specialistou v oblasti obnovy, zpracování a uvádění autodílů na trh. Projekt jsme spustili před dvěma lety v našem logistickém centru v Regensburgu na ploše 12 000 m2. Přicházejí sem autodíly z autosalónů, poboček i od prodejců. „Zpočátku jsme odbavovali pouze Německo, pak se přidala větší část Evropy a nyní dostáváme díly z celého světa,“ říká Timo Stephan, ředitel divize Automotive ve smluvní logistice. „Díky koroně se nám jen nepatrně snížili objemy. Dokázali jsme zajistit provoz po celou dobu a plnit požadavky klientů bez omezení.“

UDRŽITELNÉ ZACHÁZENÍ

Jedním z nejdůležitějších úkolů našich zaměstnanců je kontrola a ohodnocení autodílů ihned po jejich převzetí na sklad. Naši zaměstnanci rozhodují podle přesných specifikací Encory, co se stane s každým jednotlivým dílem. U nového zboží, které tvoří asi polovinu všech dodávek, zkontrolujeme, zda je možné je znovu naskladnit, v případě potřeby je přebalíme a předáme do center náhradních dílů. Zbývající části se například zrepasují nebo se ekologicky zlikvidují a recyklují, pokud se již nedají použít. 

„Trh je velmi dynamický,“ vysvětluje Timo Stephan. „Pro nás je důležité, abychom implementovali nové procesní požadavky rychle a snadno.“ Díky našemu AEO statusu jsme byli schopni převzít v krátké době celní odbavení a nyní dostáváme týdně k proclení až deset kontejnerů z celého světa. Zavedli jsme také třídění pomocí jeřábu. Tímto způsobem třídíme motory a převodovky a zbavujeme je zbytkového oleje.

HIGH-TECH V AKCI

Stále více se také spoléháme na inovativní technologie. Například využíváme aplikaci pro chytré telefony, pomocí které ukládáme do systému obrázky již při příjmu zboží. Případné reklamační řízení je kompletně bez papírů. Spolu s Encory jsme vyvinuli webové dashboardy pro provozní řízení a mapování klíčových ukazatelů. A rukavice se zabudovanými skenery ve spojení s chytrými přístroji zajišťují vysokou produktivitu a spolehlivost procesů. 

Společnost Geis je pro nás cenným partnerem. Pociťujeme to nejen v každodenní spolupráci, ale také v oblasti neustálého zlepšování a rozvoje společných inovativních řešení.“ Gregor Eggl, jednatel Encory.

Fotogalerie

Další články

Všechny články