SKUPINA GEIS ZÍSKALA OCENĚNÍ ZA PROJEKTOVOU INOVACI ROKU

Projekt Návrh a realizace řešení pro e-shop Babymarkt.de, který připravilo a realizovalo projektové oddělení kontraktní logistiky naší skupiny, získal Ocenění LOG-IN 2019 v kategorii projektová inovace roku. Tuto významnou cenu jsme převzali v závěru minulého roku na Fóru LOG-IN, které proběhlo v  kongresovém centru O2 Universum v Praze. 

Projekt zahrnuje kompletní návrh layoutu nového skladu, vybavení, toku zboží a IT řešení.
Zajímavou částí projektu je například skladování rozměrově menšího zboží. Třípatrový policový systém o půdorysu 3 000 m2 je osazen automatickou třídičkou.
Chaotické uložení typově odlišného zboží na jedné pozici (např. tričko-kniha) velmi urychluje proces odbavení.

Objednávky se začínají vychystávat v nejvyšším patře systému. Zaměstnanci jsou vybaveni mobilními terminály s prstovými skenery, které jim mimo instrukcí k vychystávané objednávce ukáží přesný obrázek právě přidávaného kusu, což snižuje chybovost celého procesu. Skener třídičky „posílá“ rozpracovanou objednávku dále k nejbližší pozici pro doplnění dalšího ještě chybějícího zboží nebo konsolidaci s velkými kusy v jiné části skladu.

Hotové kompletní objednávky směřují automaticky podle typu dopravce a směru výdeje ke konkrétním balícím stolům. Zkontrolované a zabalené objednávky posílá třídička k příslušným rampám. 

Naše projektové oddělení připravuje ve spolupráci se zákazníky další zajímavá řešení, při jejichž realizaci využívá dlouholetých odborných zkušeností i přehledu o nejnovějších technologických a technických možnostech, které nabízí současná logistika. 

 

Fotogalerie

Další články

Všechny články