Žádná hračka: Logistika pro společnost Ravensburger

Pandemie koronaviru změnila mnoho věcí - včetně našich volnočasových aktivit. Ať už jde o hry, puzzle nebo knihy. U výrobců, jako je Ravensburger AG, poptávka prudce roste. To pociťujeme i my jako poskytovatelé logistických služeb. Pouhý rok poté, co jsme pro společnost Ravensburger uvedli do provozu nový sklad, již došlo k jeho rozšíření. A jeho další rozšíření se již plánuje.

Nový sklad provozujeme na východě České republiky v areálu Ostrava Airport Multimodal Park v Mošnově. Navzdory dopadům pandemie covidu-19 se nám podařilo uvést sklad do provozu přesně podle plánu v květnu 2020. Zhruba 3 500 položek, které obdržíme ze závodů v Ravensburgu a Poličce, uskladníme a připravíme k expedici.

Na začátku jsme pro Ravensburger pracovali na ploše 7 000 metrů čtverečních. Od května, kdy bylo rozšíření uvedeno do provozu, má sklad 11 600 metrů čtverečních a přibližně 17 500 paletových míst. „Vzhledem k prudkému nárůstu poptávky společnost Ravensburger výrazně rozšířila výrobní kapacity v obou závodech,“ vysvětluje Pavel Křížek, manažer logistiky společnosti Geis CZ. „Tím se také zvýšila potřeba skladovacích prostor, kterou se nám díky rozšíření podařilo v krátké době pokrýt.“

Souběžně s tím se rozšiřoval okruh našich úkolů: Náš tým se nyní stará o etiketování a označování zboží podle jednotlivých zemí, zpracovává vrácené zboží a vyměňuje poškozené obalové fólie. Staráme se navíc také o celní řízení, protože zboží z Mošnova se nyní zasílá do přibližně 60 zemí na všech kontinentech.

Objem zásilek stále roste a s ním i potřeba skladovacích prostor: Pro růst očekávaný v roce 2022 v současné době připravujeme další rozšíření o 2 300 metrů čtverečních.

 

Fotogalerie

Další články

Všechny články