Zaměřeno na efektivitu přepravy

21.8.2019

Ing. Petr Družkovský, provozní ředitel Geis CZ s.r.o.

K maximalizaci efektivity dopravy využíváme více cest.
Naší nespornou výhodou je možnost kombinace produktů: V případě paletového systému je to i kombinace s celovozovou přepravou nebo dokládkou. Dobrým přepravním řešením dokážeme maximalizovat efektivitu v souvislosti s objemem i druhem přepravovaného nákladu.

Další možností je optimalizace nakládky a využití ložné plochy vozidel. Snažíme se využít takovou přípojnou techniku, která by zefektivnila provoz na našich hlavních bězích, kde se přepravují velké objemy zboží mezi centrálním překladištěm a jednotlivými pobočkami. Proto jsme zařadili do naší kolony i tzv. vláček, tedy klasický 13,6 m dlouhý návěs doplněný připojeným přívěsem. Celá souprava má délku přes 25 metrů. Objem nákladového prostoru soupravy dosahuje 129 m³. Užitná plocha je navíc násobena systémem double decker. Oproti běžnému návěsu můžeme na tuto soupravu naložit o 24 palet více, tedy celkem 90 palet. Technologie odpovídá svými parametry dopravní legislativě a je pro ni potřeba pravidelně žádat povolení na ministerstvu dopravy.

Další zajímavostí z naší technologie jsou unikátní návěsy vybavené mezipodlážkami, které využíváme v balíkové logistice. Díky této dopravní technologii zvyšujeme množství přepravených zásilek. Je to efektivní a ekologické řešení.

Zvyšování efektivity se nám daří nejen díky vysokým investicím do přepravních technologií, ale také do vývoje SW. Příkladem je aplikace pro plánované doručení balíků, která využívá geocoding adres příjemců. Řidič získá již před samotným rozvozem optimální trasu a může tak přizpůsobit i nakládku zásilek. Další možností v balíkové logistice je zřizování a provozování výdejních míst pro balíky z e-shopů, která jsou navíc u příjemců stále více oblíbená. V následujících 5-10 letech se určitě tlak na zvyšování rychlosti doručení a efektivitu přepravy nesníží, a proto se může stát, že například auta bez řidičů nebo nějaký způsob doručení dronem, přijdou dříve, než přepokládáme.

Fotogalerie

Další články

Všechny články