Geis testuje hybridní dodávky v Praze, další nasadí v Pardubicích, Brně a Ostravě

1.4.2017

Praha, 1. 4. 2017 – Logistická skupina Geis nasadila nový typ hybridních dodávek, jejichž pohon je kombinací spalovacího a elektro motoru. Výhodou je, že hybridy doplňují elektrickou energii přímo z trolejí. První zásilky doručené prostřednictvím nových hybridních dodávek již obdrželi obyvatelé Prahy.

Skupina Geis, která patří mezi přední poskytovatele komplexních přepravních a logistických služeb, začíná pro doručování ve větších městech využívat nový typ hybridních dodávek, jejichž provoz v budoucnu výrazně přispěje ke zlepšení životního prostředí a snížení hluku ve městech. „V souvislosti s častou nepříznivou smogovou situací jsme se rozhodli nasadit do provozu hybridní dodávky, jejichž pohon je kombinací elektro a spalovacího motoru. Elektromotor je vhodný svou nízkou hlučností, nemá žádné výfukové zplodiny a přitom vysokou účinnost,“ vysvětluje Eva Děkanová, manažerka marketingu Geis CZ.

Jedinou nevýhodou elektromotoru je krátký dojezd, proto společnost Geis CZ aktuálně vyjednává s Dopravními podniky v jednotlivých městech, že jejich dodávky budou moci čerpat elektřinu přímo z trolejí pro trolejbusy či tramvaje. Dodávky jsou opatřeny teleskopickým zařízením na odběr elektřiny, které ale nijak neovlivňují jízdní vlastnosti vozu. Po Praze, kde již dodávky využívají energii z trolejového vedení tramvají, budou následovat i další města, kde bude provoz hybridních dodávek v nejbližší době zahájen. Konkrétně se jedná o Pardubice, Jihlavu, Brno, Ostravu a Ústí nad Labem.  Mimo město bude hybridní dodávka používat spalovací motor, jehož výhodou je naopak velký dojezd vozidla. „Pro naše řidiče jsme nastavili pravidla využití jednotlivých pohonů, a to jednak v oblasti nejvyšší účinnosti, ale hlavně s ohledem na životní prostředí,“ doplňuje Děkanová.

Fotogalerie

Další články

Všechny články