Aktuální informace

 • 5.5. Obnovili jsme službu "osobní odběr" na našich pobočkách. Od dnešního dne tedy opět můžete zadávat při objednávání dopravy tuto službu.
  Vnitrostátní přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 10 minut, mimo přechodů do Německa a Rakouska, kde je čekací doba kolem jedné hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 30.4. Vnitrostátní přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 10 minut. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích. 
 • 16. 4. Vnitrostání přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Vláda zveřejnila harmonogram uvolnění podnikatelských a jiných činností, který naleznete zde. Kritická situace zůstává nadále na přechodech z České republiky do Německa – čekací doba 3-4 hodiny, ostatní přechody aktuálně se standardní čekací dobou do 30 minut.
 • 15. 4. Vnitrostání přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Z důvodu otevření hobby marketů a dalších vybraných obchodů vás prosíme o ověření si, že příjemce zásilku převezme. Stále je kritická situace z na hranicích s Německem a Rakouskem, kde je čekací doba cca 5 - 6 hod., kritická je siutace i na hranicích z Polska do České republiky, kde je čekací doba až 5 hod. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 14. 4. Vnitrostání přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Od čtvrtka 9. 4. jsou otevřeny hobby markety a další vybrané další obchody. Z tohoto důvodu, prosíme o ověření si, že příjemce zásilku převezme. Naopak velmi kritická je situace z na hranicích s Německem a Rakouskem, kde je čekací doba cca 5 - 6 hod. a kritická je siutace i na hranicích z Polska do České republiky, kde je čekací doba až 5 hod. 
 • 9. 4. Situace na slovenských hranicích je stále kritická. Nejkritičtější je situace na přechodu Lanžhot, kde je čekací doba cca 2 - 3 hod.. Na alternativní přechodech (Mikulov, Hodonín) dochází k 1 - 2 hod. zpoždění.  Zásilky mohou být doručeny o 1 - 2 dny později. Ostatní hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 30 minut.
 • 8. 4. Slovenská vláda vyhlásila stav nouze od dnešního dne do 13 .4..Vyhlášení nouzového stavu a s tím spojené kontroly způsobují zpoždění. Zásilky mohou být doručeny o 1 - 2 dny později v souvislosti s vývojem situace na hraničních přechodech, kde je situace kritická. Nejkritičtější situace je na přechodu v Lanžhotu, kde je aktuálně čekací doba cca 4 hod. (asi 10 km kolona, která roste asi 2 km / hod.).  Alternativní přechody (Mikulov, Hodonín) jsou již také zablokovány.
  Vývoj situace v mezinárodních přepravách (letecká a námořní přeprava) k 8. 4. 2020.
 • 6. 4. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 30 minut. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 3. 4. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, až na přechod Lanžhot ve směru na Slovensko, kde je čekací doba kolem jedné hodiny a přechod Rozvadov ve směru do České republiky, čekací doba  také kolem jedné hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 2. 4. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, až na přechod Lanžhot ve směru na Slovensko, kde je čekací doba 2-3 hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 1. 4. Hraniční přechody v České republice jsou obousměrně průjezdné se standardní čekací dobou kolem 10 minut., až na přechod Náchod ve směru z Polska, kde je čekací doba 1-2 hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 31.3. Hraniční přechody v České republice jsou obousměrně průjezdné se standardní čekací dobou kolem 10 minut. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 31.3. Spustili jsme opět pravidelnou přepravu do Itálie. Zásilky přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. V opačném případě jsme nuceni zásilku vrátit na náklady odesílatele.
 • 30.3. Hraniční přechody v České republice jsou obousměrně průjezdné se standardní čekací dobou. Všechny naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 30.3. Španělsko - Stejně jako v Itálii i španělská vláda rozhodla o dočasném uzavření firem, jejichž provoz není "nezbytně nutný pro chod státu". Naše exportní linky zůstávají zatím v provozu. Zásilky přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. V opačném případě jsme nuceni zásilku vrátit na náklady odesílatele.

Seznam odvětví, které mohou zůstat v provozu, naleznete zde na posledních 2 stranách (dostupné pouze ve španělském jazyce).

 • 30.3. Karanténa v obcích na Litovelsku a Uničovsku byla dnes zrušena. Přeprava nyní opět probíhá v normálním režimu.
  Slovensko - přeprava funguje normálně bez větších problémů. 
 • 27.3. Do odvolání přijímá náš partner GEODIS následující zásilky do Francie:
  - Všechny typy dodávek do supermarketů (omezení: ujistěte se, že druh zboží je dobře doručitelný a obchod souhlasí s jeho přijetím).
  - Zásilky B2C  (omezení: pouze palety, žádné těžké a objemné zboží,  bez zaručení obvyklých dodacích lhůt)
  - Jsou přijímány zásilky ADR (včetně LQ).
   

  Následující zásilky nejsou přijímány až do dalšího upozornění:

  - Zásilky pro Francouzské ostrovy (Belle-ile, Ile de Groix, Ile de Houat, Hoedic, Ouessant), s výjimkou hygienického a potravinářského zboží.
  - Zásilky směřující do francouzských departmentů: 09, 20, 67, 68 a 90. - Zásilky pro prodejny DIY.  - Těžké zboží (pohovky, zahradní nábytek,…)

  Všechny naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.

 • 27.3. Dnes v odpoledních hodinách Slovensko uzavřelo hraniční přechody pro nákladní dopravy nad 7,5 tuny s Českou republikou, Polskem, Maďarskem a Rakouskem. Výjimku maji pouze kamiony převážející potraviny a živá zvířata, které mají vykládku na území SR. Aktuální situaci můžete také sledovat zde.
 • 27.3.
 • Polsko – všechny přechody - čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Slovensko – přechod Lanžhot  (D2) – čekací doba kolem 3 hodin, ostatní přechody – čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Rakousko – všechny přechody - čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Německo – všechny přechody - čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Itálie - Zásilky směřující do Itálie přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. Upozorňujeme na vícenáklady spojené s vracením zásilky odesílateli, jsou opravdu velmi vysoké. Do Itálie vypravujeme pouze nepravidelné linky, proto nelze spoléhat na obvyklé přepravní lhůty.
 • Maďarsko – aktuálně stabilizovaná situace
 • 26.3. Letecká a námořní přeprava:  Vzhledem k nepředvídatelným okolnostem vývoje situace COVID-19 se může stát, že dopravci nebudou schopni doručovat zásilky na objednaná letiště, přístavy a místa určení včetně dodržení termínu doručení nebo uskutečnit přepravu vůbec, a to i bez předchozího ohlášení. Tímto nemůžeme přijmout jakoukoliv odpovědnost a vyhrazujeme si právo na doúčtování námi nezaviněných nákladů vzniklých v souvislosti s touto situací. Děkujeme za pochopení.
 • 25.3. Dnešní situace na evropských hraničních přechodech je standardní a čekací doby odpovídají běžnému provozu. Výjimkou s delší čekací dobou je pouze slovensko-maďarská hranice.

  Itálie - Zásilky směřující do Itálie přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. Upozorňujeme na vícenáklady spojené s vracením zásilky odesílateli, jsou opravdu velmi vysoké.
  Do Itálie vypravujeme pouze nepravidelné linky, proto nelze spoléhat na obvyklé přepravní lhůty.

 • 24.3. Uzavření - Itálie 

Italská vláda rozhodla o dočasném uzavření firem, jejichž provoz není "nezbytně nutný pro chod státu".  Náš partner v Itálii funguje, ale vzhledem k tomu, že do uzavřených firem nelze ani doručovat, nemůže z kapacitních důvodů přijímat další zásilky. 
Jsme proto nuceni pozastavit naše linky do / z Itálie.
Aktuálně tedy nebudeme svážet žádné exportní zásilky směřující do Itálie a stejně tak nejsme schopni zajistit import zásilek z Itálie.

 • 24.3. Vývoj situace v námořních přepravách spojené s COVID-19
 • 23. 3. Přeprava do PL je aktuálně ve standardním režimu, přijímáme objednávky a je možné expedovat zboží. Hraniční přechody do Polska jsou průjezdné. 
  Kolony (cca 6-8 km) se tvoří z PL do CZ (Bohumín, Český Těšín).
  Situace v Itálii je nadále kritická. Pro dnešní den jsme zastavili exportní linky, jednáme s italskou stranou, ale zatím není jasné, zda export do Itálie zítra obnovíme.
  Vše pro vás neustále sledujeme a budeme vás informovat.
 • 20. 3. Námořní přepravy se standardně realizují a nedochází k zásadnímu zpoždění.
  Vlakové přepravy z Číny jsou kapacitně omezené a dochází ke zpoždění díky přeplnění kapacit.
  U leteckých přeprav je situace nejhorší. Letecké společnosti jsou stále v omezeném i pozastaveném režimu, některé až do konce dubna.
  Jediným možným řešením jsou nyní  Cargo nákladní lety, u kterých se bohužel cenové podmínky mění  každý den.
  Další možností je charter, tedy zasmluvnění celého letadla.
 • 19. 3. Šíření nákazy koronavirem se nezpomaluje. Chceme co možná nejvíce ochránit odesílatele i příjemce a v neposlední řadě i naše řidiče. 
  Proto jsme přistoupili k následujícímu opatření:
  Každý odesílatel i příjemce (včetně soukromých osob) zásilky musí být při kontaktu s naším řidičem vybaven ochrannou rouškou nebo musí mít alespoň jiným způsobem (šátkem, šálou, jinou textilií) zakrytá ústa a nos.
  Pokud tomu tak nebude, řidič má právo zásilku nepřevzít či nepředat.
  Zároveň zavádíme nový status, který v našich systémech v takovém případě řidič použije:
  Nedoručeno – příjemce nemá ochranné pomůcky.
  Prosíme, informujte svoje zaměstnance v expedici a dejte dostupný způsobem zprávu o našem rozhodnutí příjemcům vašich zásilek.
  Věříme, že tento krok přijmete pozitivně. 
 • 19. 3. Od dnešního dne do příštího úterý nepřijímá v souvislosti s COVID-19 náš partner,ť GEODIS, žádné B2C přepravy pro Francii (toto opatření může být následně prodlouženo). Prosíme, abyste tyto zásilky neexpedovali. O změnách vás budeme průběžně informovat.
 • 18 .3. Slovensko – maďarská hranice: Maďarská strana otevřela přechod Sahy – Parassapuszta, který stáhne severo-jižní tranzit. Předpokládáme, že kamiony z Pobaltí a Polska, které směřují do Maďarska, Rumunska nebo Bulharska využijí tento přechod a doufáme, že se uvolní Bratislava  a tím i česká D2. 
  Bohužel, doba do zlepšení situce se nedá odhadnout a budou to určitě až desítky hodin. Proto je potřeba ještě i nadále počítat s delšími přepravními lhůtami, než je obvyklé.
 • 17.3. Situace na hranicích se Slovenskem se zhoršila. Maďarsko úplně uzavřelo hranice a kolony se tak utvořily hluboko na české území. Exportní linky na Slovensko zatím neomezujeme, ale dojde k obrovským zpožděním kvůli čekacím dobám na hranicích. Bohužel, v souvislosti s touto situací očekáváme vícenáklady, které budeme muset dle platných mezinárodních dohod přeúčtovávat na klienty.
 • 17. 3. Doprava do moravských obcí v karanténě (PSČ: 783 81,783 91,784 01,783 21, 783 22, 783 31): do uzavřené oblasti je aktuálně možný vstup doručujícím řidičům pouze s respirátory nejvyšší třídy, které bohužel na trhu vůbec nejsou. Jiná možnost pro doručení není. Prosíme, neposílete zásilky směřující do této oblasti. Nebudou doručeny a vrátíme je zpět odesílateli.
 • 17. 3. S platností od 18.3. rušíme službu „osobní odběr“ na našich pobočkách. Prosíme, nezadávejte při objednání dopravy tuto službu. Zásilky se službou osobní odběr budou vráceny odesílateli.
 • 17. 3. Exportní linky: Snažíme se udržet v provozu naše standardní exportní linky. Aktuální situace na přechodech je vážná, dochází ke zpoždění doručení:

Polsko – nejhorší situace je aktuálně na polských hranicích - doba doručení může překročit 72 hodin.
Slovensko, Rakousko, Německo – provoz na hranici je pomalý, ale funguje – předpokládané zdržení na hranici cca 2 hodiny

Vzhledem k uzavření většiny obchodní sítě v České republice v souvislosti s koronavirem vás žádáme, abyste před expedicí vašeho zboží vždy ověřili, že je příjemce schopen vaše zásilky převzít tzn. příjem zboží je zajištěn. Prosíme Vás, abyste neexpedovali a nepředávali nám do přepravy zboží pro uzavřené provozovny. Z kapacitních důvodů nemůžeme takové zásilky po celou dobu vládního opatření skladovat v našich provozech.

Zboží, které je již v našich systémech, ale příjemce si jej nepřevezme, respektive nebudete schopni převzetí vašeho zboží s příjemcem domluvit, můžeme uskladnit pouze na nezbytně nutnou dobu a po domluvě zaslat zpět odesílateli.

Zbytečné doručování do uzavřené provozovny a vracení zboží zpět je pro nás i pro vás zbytečný vícenáklad.

Proto vás prosíme, abyste skutečně více než jindy spolupracovali s příjemci vašich zásilek a přizpůsobili expedici aktuální situaci.

Děkujeme za důvěru a věříme, že společně zamezíme zbytečným ekonomickým škodám.

Geis CZ

Fotogalerie

Další články

Všechny články