Domů   Novinky   Koronavirus
Koronavirus
5. 5. 2020

Koronavirus

Aktuální informace

Aktuální informace

 • 5.5. Obnovili jsme službu "osobní odběr" na našich pobočkách. Od dnešního dne tedy opět můžete zadávat při objednávání dopravy tuto službu.
  Vnitrostátní přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 10 minut, mimo přechodů do Německa a Rakouska, kde je čekací doba kolem jedné hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 30.4. Vnitrostátní přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 10 minut. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích. 
 • 16. 4. Vnitrostání přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Vláda zveřejnila harmonogram uvolnění podnikatelských a jiných činností, který naleznete zde. Kritická situace zůstává nadále na přechodech z České republiky do Německa – čekací doba 3-4 hodiny, ostatní přechody aktuálně se standardní čekací dobou do 30 minut.
 • 15. 4. Vnitrostání přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Z důvodu otevření hobby marketů a dalších vybraných obchodů vás prosíme o ověření si, že příjemce zásilku převezme. Stále je kritická situace z na hranicích s Německem a Rakouskem, kde je čekací doba cca 5 - 6 hod., kritická je siutace i na hranicích z Polska do České republiky, kde je čekací doba až 5 hod. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 14. 4. Vnitrostání přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Od čtvrtka 9. 4. jsou otevřeny hobby markety a další vybrané další obchody. Z tohoto důvodu, prosíme o ověření si, že příjemce zásilku převezme. Naopak velmi kritická je situace z na hranicích s Německem a Rakouskem, kde je čekací doba cca 5 - 6 hod. a kritická je siutace i na hranicích z Polska do České republiky, kde je čekací doba až 5 hod. 
 • 9. 4. Situace na slovenských hranicích je stále kritická. Nejkritičtější je situace na přechodu Lanžhot, kde je čekací doba cca 2 - 3 hod.. Na alternativní přechodech (Mikulov, Hodonín) dochází k 1 - 2 hod. zpoždění.  Zásilky mohou být doručeny o 1 - 2 dny později. Ostatní hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 30 minut.
 • 8. 4. Slovenská vláda vyhlásila stav nouze od dnešního dne do 13 .4..Vyhlášení nouzového stavu a s tím spojené kontroly způsobují zpoždění. Zásilky mohou být doručeny o 1 - 2 dny později v souvislosti s vývojem situace na hraničních přechodech, kde je situace kritická. Nejkritičtější situace je na přechodu v Lanžhotu, kde je aktuálně čekací doba cca 4 hod. (asi 10 km kolona, která roste asi 2 km / hod.).  Alternativní přechody (Mikulov, Hodonín) jsou již také zablokovány.
  Vývoj situace v mezinárodních přepravách (letecká a námořní přeprava) k 8. 4. 2020.
 • 6. 4. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 30 minut. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 3. 4. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, až na přechod Lanžhot ve směru na Slovensko, kde je čekací doba kolem jedné hodiny a přechod Rozvadov ve směru do České republiky, čekací doba  také kolem jedné hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 2. 4. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, až na přechod Lanžhot ve směru na Slovensko, kde je čekací doba 2-3 hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 1. 4. Hraniční přechody v České republice jsou obousměrně průjezdné se standardní čekací dobou kolem 10 minut., až na přechod Náchod ve směru z Polska, kde je čekací doba 1-2 hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 31.3. Hraniční přechody v České republice jsou obousměrně průjezdné se standardní čekací dobou kolem 10 minut. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 31.3. Spustili jsme opět pravidelnou přepravu do Itálie. Zásilky přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. V opačném případě jsme nuceni zásilku vrátit na náklady odesílatele.
 • 30.3. Hraniční přechody v České republice jsou obousměrně průjezdné se standardní čekací dobou. Všechny naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 30.3. Španělsko - Stejně jako v Itálii i španělská vláda rozhodla o dočasném uzavření firem, jejichž provoz není "nezbytně nutný pro chod státu". Naše exportní linky zůstávají zatím v provozu. Zásilky přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. V opačném případě jsme nuceni zásilku vrátit na náklady odesílatele.

Seznam odvětví, které mohou zůstat v provozu, naleznete zde na posledních 2 stranách (dostupné pouze ve španělském jazyce).

 • 30.3. Karanténa v obcích na Litovelsku a Uničovsku byla dnes zrušena. Přeprava nyní opět probíhá v normálním režimu.
  Slovensko - přeprava funguje normálně bez větších problémů. 
 • 27.3. Do odvolání přijímá náš partner GEODIS následující zásilky do Francie:
  - Všechny typy dodávek do supermarketů (omezení: ujistěte se, že druh zboží je dobře doručitelný a obchod souhlasí s jeho přijetím).
  - Zásilky B2C  (omezení: pouze palety, žádné těžké a objemné zboží,  bez zaručení obvyklých dodacích lhůt)
  - Jsou přijímány zásilky ADR (včetně LQ).
   

  Následující zásilky nejsou přijímány až do dalšího upozornění:

  - Zásilky pro Francouzské ostrovy (Belle-ile, Ile de Groix, Ile de Houat, Hoedic, Ouessant), s výjimkou hygienického a potravinářského zboží.
  - Zásilky směřující do francouzských departmentů: 09, 20, 67, 68 a 90. - Zásilky pro prodejny DIY.  - Těžké zboží (pohovky, zahradní nábytek,…)

  Všechny naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.

 • 27.3. Dnes v odpoledních hodinách Slovensko uzavřelo hraniční přechody pro nákladní dopravy nad 7,5 tuny s Českou republikou, Polskem, Maďarskem a Rakouskem. Výjimku maji pouze kamiony převážející potraviny a živá zvířata, které mají vykládku na území SR. Aktuální situaci můžete také sledovat zde.
 • 27.3.
 • Polsko – všechny přechody - čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Slovensko – přechod Lanžhot  (D2) – čekací doba kolem 3 hodin, ostatní přechody – čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Rakousko – všechny přechody - čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Německo – všechny přechody - čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Itálie - Zásilky směřující do Itálie přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. Upozorňujeme na vícenáklady spojené s vracením zásilky odesílateli, jsou opravdu velmi vysoké. Do Itálie vypravujeme pouze nepravidelné linky, proto nelze spoléhat na obvyklé přepravní lhůty.
 • Maďarsko – aktuálně stabilizovaná situace
 • 26.3. Letecká a námořní přeprava:  Vzhledem k nepředvídatelným okolnostem vývoje situace COVID-19 se může stát, že dopravci nebudou schopni doručovat zásilky na objednaná letiště, přístavy a místa určení včetně dodržení termínu doručení nebo uskutečnit přepravu vůbec, a to i bez předchozího ohlášení. Tímto nemůžeme přijmout jakoukoliv odpovědnost a vyhrazujeme si právo na doúčtování námi nezaviněných nákladů vzniklých v souvislosti s touto situací. Děkujeme za pochopení.
 • 25.3. Dnešní situace na evropských hraničních přechodech je standardní a čekací doby odpovídají běžnému provozu. Výjimkou s delší čekací dobou je pouze slovensko-maďarská hranice.

  Itálie - Zásilky směřující do Itálie přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. Upozorňujeme na vícenáklady spojené s vracením zásilky odesílateli, jsou opravdu velmi vysoké.
  Do Itálie vypravujeme pouze nepravidelné linky, proto nelze spoléhat na obvyklé přepravní lhůty.

 • 24.3. Uzavření - Itálie 

Italská vláda rozhodla o dočasném uzavření firem, jejichž provoz není "nezbytně nutný pro chod státu".  Náš partner v Itálii funguje, ale vzhledem k tomu, že do uzavřených firem nelze ani doručovat, nemůže z kapacitních důvodů přijímat další zásilky. 
Jsme proto nuceni pozastavit naše linky do / z Itálie.
Aktuálně tedy nebudeme svážet žádné exportní zásilky směřující do Itálie a stejně tak nejsme schopni zajistit import zásilek z Itálie.

 • 24.3. Vývoj situace v námořních přepravách spojené s COVID-19
 • 23. 3. Přeprava do PL je aktuálně ve standardním režimu, přijímáme objednávky a je možné expedovat zboží. Hraniční přechody do Polska jsou průjezdné. 
  Kolony (cca 6-8 km) se tvoří z PL do CZ (Bohumín, Český Těšín).
  Situace v Itálii je nadále kritická. Pro dnešní den jsme zastavili exportní linky, jednáme s italskou stranou, ale zatím není jasné, zda export do Itálie zítra obnovíme.
  Vše pro vás neustále sledujeme a budeme vás informovat.
 • 20. 3. Námořní přepravy se standardně realizují a nedochází k zásadnímu zpoždění.
  Vlakové přepravy z Číny jsou kapacitně omezené a dochází ke zpoždění díky přeplnění kapacit.
  U leteckých přeprav je situace nejhorší. Letecké společnosti jsou stále v omezeném i pozastaveném režimu, některé až do konce dubna.
  Jediným možným řešením jsou nyní  Cargo nákladní lety, u kterých se bohužel cenové podmínky mění  každý den.
  Další možností je charter, tedy zasmluvnění celého letadla.
 • 19. 3. Šíření nákazy koronavirem se nezpomaluje. Chceme co možná nejvíce ochránit odesílatele i příjemce a v neposlední řadě i naše řidiče. 
  Proto jsme přistoupili k následujícímu opatření:
  Každý odesílatel i příjemce (včetně soukromých osob) zásilky musí být při kontaktu s naším řidičem vybaven ochrannou rouškou nebo musí mít alespoň jiným způsobem (šátkem, šálou, jinou textilií) zakrytá ústa a nos.
  Pokud tomu tak nebude, řidič má právo zásilku nepřevzít či nepředat.
  Zároveň zavádíme nový status, který v našich systémech v takovém případě řidič použije:
  Nedoručeno – příjemce nemá ochranné pomůcky.
  Prosíme, informujte svoje zaměstnance v expedici a dejte dostupný způsobem zprávu o našem rozhodnutí příjemcům vašich zásilek.
  Věříme, že tento krok přijmete pozitivně. 
 • 19. 3. Od dnešního dne do příštího úterý nepřijímá v souvislosti s COVID-19 náš partner,ť GEODIS, žádné B2C přepravy pro Francii (toto opatření může být následně prodlouženo). Prosíme, abyste tyto zásilky neexpedovali. O změnách vás budeme průběžně informovat.
 • 18 .3. Slovensko – maďarská hranice: Maďarská strana otevřela přechod Sahy – Parassapuszta, který stáhne severo-jižní tranzit. Předpokládáme, že kamiony z Pobaltí a Polska, které směřují do Maďarska, Rumunska nebo Bulharska využijí tento přechod a doufáme, že se uvolní Bratislava  a tím i česká D2. 
  Bohužel, doba do zlepšení situce se nedá odhadnout a budou to určitě až desítky hodin. Proto je potřeba ještě i nadále počítat s delšími přepravními lhůtami, než je obvyklé.
 • 17.3. Situace na hranicích se Slovenskem se zhoršila. Maďarsko úplně uzavřelo hranice a kolony se tak utvořily hluboko na české území. Exportní linky na Slovensko zatím neomezujeme, ale dojde k obrovským zpožděním kvůli čekacím dobám na hranicích. Bohužel, v souvislosti s touto situací očekáváme vícenáklady, které budeme muset dle platných mezinárodních dohod přeúčtovávat na klienty.
 • 17. 3. Doprava do moravských obcí v karanténě (PSČ: 783 81,783 91,784 01,783 21, 783 22, 783 31): do uzavřené oblasti je aktuálně možný vstup doručujícím řidičům pouze s respirátory nejvyšší třídy, které bohužel na trhu vůbec nejsou. Jiná možnost pro doručení není. Prosíme, neposílete zásilky směřující do této oblasti. Nebudou doručeny a vrátíme je zpět odesílateli.
 • 17. 3. S platností od 18.3. rušíme službu „osobní odběr“ na našich pobočkách. Prosíme, nezadávejte při objednání dopravy tuto službu. Zásilky se službou osobní odběr budou vráceny odesílateli.
 • 17. 3. Exportní linky: Snažíme se udržet v provozu naše standardní exportní linky. Aktuální situace na přechodech je vážná, dochází ke zpoždění doručení:

Polsko – nejhorší situace je aktuálně na polských hranicích - doba doručení může překročit 72 hodin.
Slovensko, Rakousko, Německo – provoz na hranici je pomalý, ale funguje – předpokládané zdržení na hranici cca 2 hodiny

Vzhledem k uzavření většiny obchodní sítě v České republice v souvislosti s koronavirem vás žádáme, abyste před expedicí vašeho zboží vždy ověřili, že je příjemce schopen vaše zásilky převzít tzn. příjem zboží je zajištěn. Prosíme Vás, abyste neexpedovali a nepředávali nám do přepravy zboží pro uzavřené provozovny. Z kapacitních důvodů nemůžeme takové zásilky po celou dobu vládního opatření skladovat v našich provozech.

Zboží, které je již v našich systémech, ale příjemce si jej nepřevezme, respektive nebudete schopni převzetí vašeho zboží s příjemcem domluvit, můžeme uskladnit pouze na nezbytně nutnou dobu a po domluvě zaslat zpět odesílateli.

Zbytečné doručování do uzavřené provozovny a vracení zboží zpět je pro nás i pro vás zbytečný vícenáklad.

Proto vás prosíme, abyste skutečně více než jindy spolupracovali s příjemci vašich zásilek a přizpůsobili expedici aktuální situaci.

Děkujeme za důvěru a věříme, že společně zamezíme zbytečným ekonomickým škodám.

Geis CZ

Poptávka služeb Sledování zásilek Mapa doručovacích zón

Aby náš web správně fungoval (nastavení ochrany osobních údajů)

Proč? Aby správně fungovalo vyhledávání, abyste se nemuseli pokaždé přihlašovat, abychom vás neobtěžovali nevhodnou reklamou. K tomu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlasem nám pomáháte zlepšovat náš web. Děkujeme, k vašim datům se budeme chovat slušně. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo změnit s účinkem do budoucna.

Podrobné nastavení Přijmout vše
×
Nastavení cookies

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookies dle kategorií, jak vyhovují nejlépe Vašim preferencím.

Technické cookies

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webové stránky a všech funkcí, které nabízí a nemohou být vypnuty bez zablokování funkcí stránky. Jsou odpovědné mj. za uchovávání produktů v košíku, přihlášení k zákaznickému účtu, fungování filtrů, nákupní proces nebo ukládání nastavení soukromí. Z tohoto důvodu technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány nebo aktivovány a jsou aktivní vždy

Analytické cookies

Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme anonymně a souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Díky těmto cookies můžeme optimalizovat výkon a funkčnost našich stránek.

Preferenční cookies

Preferenční cookies umožňují, aby si webová stránka zapamatovala informace, které mění, jak se webová stránka chová nebo jak vypadá. Je to například Vámi preferovaný jazyk, měna, oblíbené nebo naposledy prohlížené produkty apod. Díky těmto cookies Vám můžeme doporučit na webu produkty a nabídky, které budou pro Vás co nejzajímavější.

Marketingové cookies

Marketingové cookies používáme my nebo naši partneři, abychom Vám dokázali zobrazit co nejrelevantnější obsah nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. To je možné díky vytváření tzv. pseudonymizovaného profilu dle Vašich zájmů. Ale nebojte, tímto profilováním zpravidla není možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas s těmito cookies, neuvidíte v reklamních sděleních obsah ušitý na míru Vašim zájmům.