Vážení zákazníci, aktuální informace ke koronaviru sledujte v sekci Novinky zde. Prosíme Vás, abyste před předáním zásilek do přepravy vždy ověřili u příjemce zásilky, zda je jeho provozovna otevřena a připravena zásilku převzít. Zásilky do uzavřených provozoven prosím neexpedujte. Děkujeme.
Na webové stránky společnosti DPD CZ s.r.o. (dříve Geis Parcel CZ s.r.o.) můžete přejít zde.

Koronavirus

5.5.2020

Nepřehlédněte Novinky

Aktuální informace

 • 5.5. Obnovili jsme službu "osobní odběr" na našich pobočkách. Od dnešního dne tedy opět můžete zadávat při objednávání dopravy tuto službu.
  Vnitrostátní přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 10 minut, mimo přechodů do Německa a Rakouska, kde je čekací doba kolem jedné hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 30.4. Vnitrostátní přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 10 minut. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích. 
 • 16. 4. Vnitrostání přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Vláda zveřejnila harmonogram uvolnění podnikatelských a jiných činností, který naleznete zde. Kritická situace zůstává nadále na přechodech z České republiky do Německa – čekací doba 3-4 hodiny, ostatní přechody aktuálně se standardní čekací dobou do 30 minut.
 • 15. 4. Vnitrostání přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Z důvodu otevření hobby marketů a dalších vybraných obchodů vás prosíme o ověření si, že příjemce zásilku převezme. Stále je kritická situace z na hranicích s Německem a Rakouskem, kde je čekací doba cca 5 - 6 hod., kritická je siutace i na hranicích z Polska do České republiky, kde je čekací doba až 5 hod. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 14. 4. Vnitrostání přeprava a provoz probíhá v normální režimu. Od čtvrtka 9. 4. jsou otevřeny hobby markety a další vybrané další obchody. Z tohoto důvodu, prosíme o ověření si, že příjemce zásilku převezme. Naopak velmi kritická je situace z na hranicích s Německem a Rakouskem, kde je čekací doba cca 5 - 6 hod. a kritická je siutace i na hranicích z Polska do České republiky, kde je čekací doba až 5 hod. 
 • 9. 4. Situace na slovenských hranicích je stále kritická. Nejkritičtější je situace na přechodu Lanžhot, kde je čekací doba cca 2 - 3 hod.. Na alternativní přechodech (Mikulov, Hodonín) dochází k 1 - 2 hod. zpoždění.  Zásilky mohou být doručeny o 1 - 2 dny později. Ostatní hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 30 minut.
 • 8. 4. Slovenská vláda vyhlásila stav nouze od dnešního dne do 13 .4..Vyhlášení nouzového stavu a s tím spojené kontroly způsobují zpoždění. Zásilky mohou být doručeny o 1 - 2 dny později v souvislosti s vývojem situace na hraničních přechodech, kde je situace kritická. Nejkritičtější situace je na přechodu v Lanžhotu, kde je aktuálně čekací doba cca 4 hod. (asi 10 km kolona, která roste asi 2 km / hod.).  Alternativní přechody (Mikulov, Hodonín) jsou již také zablokovány.
  Vývoj situace v mezinárodních přepravách (letecká a námořní přeprava) k 8. 4. 2020.
 • 6. 4. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, čekací doba do 30 minut. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 3. 4. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, až na přechod Lanžhot ve směru na Slovensko, kde je čekací doba kolem jedné hodiny a přechod Rozvadov ve směru do České republiky, čekací doba  také kolem jedné hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 2. 4. Hraniční přechody v České republice jsou průjezdné, až na přechod Lanžhot ve směru na Slovensko, kde je čekací doba 2-3 hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 1. 4. Hraniční přechody v České republice jsou obousměrně průjezdné se standardní čekací dobou kolem 10 minut., až na přechod Náchod ve směru z Polska, kde je čekací doba 1-2 hodiny. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 31.3. Hraniční přechody v České republice jsou obousměrně průjezdné se standardní čekací dobou kolem 10 minut. Naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 31.3. Spustili jsme opět pravidelnou přepravu do Itálie. Zásilky přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. V opačném případě jsme nuceni zásilku vrátit na náklady odesílatele.
 • 30.3. Hraniční přechody v České republice jsou obousměrně průjezdné se standardní čekací dobou. Všechny naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.
 • 30.3. Španělsko - Stejně jako v Itálii i španělská vláda rozhodla o dočasném uzavření firem, jejichž provoz není "nezbytně nutný pro chod státu". Naše exportní linky zůstávají zatím v provozu. Zásilky přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. V opačném případě jsme nuceni zásilku vrátit na náklady odesílatele.

Seznam odvětví, které mohou zůstat v provozu, naleznete zde na posledních 2 stranách (dostupné pouze ve španělském jazyce).

 • 30.3. Karanténa v obcích na Litovelsku a Uničovsku byla dnes zrušena. Přeprava nyní opět probíhá v normálním režimu.
  Slovensko - přeprava funguje normálně bez větších problémů. 
 • 27.3. Do odvolání přijímá náš partner GEODIS následující zásilky do Francie:
  - Všechny typy dodávek do supermarketů (omezení: ujistěte se, že druh zboží je dobře doručitelný a obchod souhlasí s jeho přijetím).
  - Zásilky B2C  (omezení: pouze palety, žádné těžké a objemné zboží,  bez zaručení obvyklých dodacích lhůt)
  - Jsou přijímány zásilky ADR (včetně LQ).
   

  Následující zásilky nejsou přijímány až do dalšího upozornění:

  - Zásilky pro Francouzské ostrovy (Belle-ile, Ile de Groix, Ile de Houat, Hoedic, Ouessant), s výjimkou hygienického a potravinářského zboží.
  - Zásilky směřující do francouzských departmentů: 09, 20, 67, 68 a 90. - Zásilky pro prodejny DIY.  - Těžké zboží (pohovky, zahradní nábytek,…)

  Všechny naše exportní linky nyní odjíždí včas, zásilky ale mohou být doručeny o 1-2 dny později v souvislosti s aktuální situací na hranicích.

 • 27.3. Dnes v odpoledních hodinách Slovensko uzavřelo hraniční přechody pro nákladní dopravy nad 7,5 tuny s Českou republikou, Polskem, Maďarskem a Rakouskem. Výjimku maji pouze kamiony převážející potraviny a živá zvířata, které mají vykládku na území SR. Aktuální situaci můžete také sledovat zde.
 • 27.3.
 • Polsko – všechny přechody - čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Slovensko – přechod Lanžhot  (D2) – čekací doba kolem 3 hodin, ostatní přechody – čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Rakousko – všechny přechody - čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Německo – všechny přechody - čekací doby v obou směrech kolem 10 min.
 • Itálie - Zásilky směřující do Itálie přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. Upozorňujeme na vícenáklady spojené s vracením zásilky odesílateli, jsou opravdu velmi vysoké. Do Itálie vypravujeme pouze nepravidelné linky, proto nelze spoléhat na obvyklé přepravní lhůty.
 • Maďarsko – aktuálně stabilizovaná situace
 • 26.3. Letecká a námořní přeprava:  Vzhledem k nepředvídatelným okolnostem vývoje situace COVID-19 se může stát, že dopravci nebudou schopni doručovat zásilky na objednaná letiště, přístavy a místa určení včetně dodržení termínu doručení nebo uskutečnit přepravu vůbec, a to i bez předchozího ohlášení. Tímto nemůžeme přijmout jakoukoliv odpovědnost a vyhrazujeme si právo na doúčtování námi nezaviněných nákladů vzniklých v souvislosti s touto situací. Děkujeme za pochopení.
 • 25.3. Dnešní situace na evropských hraničních přechodech je standardní a čekací doby odpovídají běžnému provozu. Výjimkou s delší čekací dobou je pouze slovensko-maďarská hranice.

  Itálie - Zásilky směřující do Itálie přijímáme do přepravy pouze v případě, že odesílatel má jistotu a ověřenou informaci, že příjemce zásilku převezme. Upozorňujeme na vícenáklady spojené s vracením zásilky odesílateli, jsou opravdu velmi vysoké.
  Do Itálie vypravujeme pouze nepravidelné linky, proto nelze spoléhat na obvyklé přepravní lhůty.

 • 24.3. Uzavření - Itálie 

Italská vláda rozhodla o dočasném uzavření firem, jejichž provoz není "nezbytně nutný pro chod státu".  Náš partner v Itálii funguje, ale vzhledem k tomu, že do uzavřených firem nelze ani doručovat, nemůže z kapacitních důvodů přijímat další zásilky. 
Jsme proto nuceni pozastavit naše linky do / z Itálie.
Aktuálně tedy nebudeme svážet žádné exportní zásilky směřující do Itálie a stejně tak nejsme schopni zajistit import zásilek z Itálie.

 • 24.3. Vývoj situace v námořních přepravách spojené s COVID-19
 • 23. 3. Přeprava do PL je aktuálně ve standardním režimu, přijímáme objednávky a je možné expedovat zboží. Hraniční přechody do Polska jsou průjezdné. 
  Kolony (cca 6-8 km) se tvoří z PL do CZ (Bohumín, Český Těšín).
  Situace v Itálii je nadále kritická. Pro dnešní den jsme zastavili exportní linky, jednáme s italskou stranou, ale zatím není jasné, zda export do Itálie zítra obnovíme.
  Vše pro vás neustále sledujeme a budeme vás informovat.
 • 20. 3. Námořní přepravy se standardně realizují a nedochází k zásadnímu zpoždění.
  Vlakové přepravy z Číny jsou kapacitně omezené a dochází ke zpoždění díky přeplnění kapacit.
  U leteckých přeprav je situace nejhorší. Letecké společnosti jsou stále v omezeném i pozastaveném režimu, některé až do konce dubna.
  Jediným možným řešením jsou nyní  Cargo nákladní lety, u kterých se bohužel cenové podmínky mění  každý den.
  Další možností je charter, tedy zasmluvnění celého letadla.
 • 19. 3. Šíření nákazy koronavirem se nezpomaluje. Chceme co možná nejvíce ochránit odesílatele i příjemce a v neposlední řadě i naše řidiče. 
  Proto jsme přistoupili k následujícímu opatření:
  Každý odesílatel i příjemce (včetně soukromých osob) zásilky musí být při kontaktu s naším řidičem vybaven ochrannou rouškou nebo musí mít alespoň jiným způsobem (šátkem, šálou, jinou textilií) zakrytá ústa a nos.
  Pokud tomu tak nebude, řidič má právo zásilku nepřevzít či nepředat.
  Zároveň zavádíme nový status, který v našich systémech v takovém případě řidič použije:
  Nedoručeno – příjemce nemá ochranné pomůcky.
  Prosíme, informujte svoje zaměstnance v expedici a dejte dostupný způsobem zprávu o našem rozhodnutí příjemcům vašich zásilek.
  Věříme, že tento krok přijmete pozitivně. 
 • 19. 3. Od dnešního dne do příštího úterý nepřijímá v souvislosti s COVID-19 náš partner,ť GEODIS, žádné B2C přepravy pro Francii (toto opatření může být následně prodlouženo). Prosíme, abyste tyto zásilky neexpedovali. O změnách vás budeme průběžně informovat.
 • 18 .3. Slovensko – maďarská hranice: Maďarská strana otevřela přechod Sahy – Parassapuszta, který stáhne severo-jižní tranzit. Předpokládáme, že kamiony z Pobaltí a Polska, které směřují do Maďarska, Rumunska nebo Bulharska využijí tento přechod a doufáme, že se uvolní Bratislava  a tím i česká D2. 
  Bohužel, doba do zlepšení situce se nedá odhadnout a budou to určitě až desítky hodin. Proto je potřeba ještě i nadále počítat s delšími přepravními lhůtami, než je obvyklé.
 • 17.3. Situace na hranicích se Slovenskem se zhoršila. Maďarsko úplně uzavřelo hranice a kolony se tak utvořily hluboko na české území. Exportní linky na Slovensko zatím neomezujeme, ale dojde k obrovským zpožděním kvůli čekacím dobám na hranicích. Bohužel, v souvislosti s touto situací očekáváme vícenáklady, které budeme muset dle platných mezinárodních dohod přeúčtovávat na klienty.
 • 17. 3. Doprava do moravských obcí v karanténě (PSČ: 783 81,783 91,784 01,783 21, 783 22, 783 31): do uzavřené oblasti je aktuálně možný vstup doručujícím řidičům pouze s respirátory nejvyšší třídy, které bohužel na trhu vůbec nejsou. Jiná možnost pro doručení není. Prosíme, neposílete zásilky směřující do této oblasti. Nebudou doručeny a vrátíme je zpět odesílateli.
 • 17. 3. S platností od 18.3. rušíme službu „osobní odběr“ na našich pobočkách. Prosíme, nezadávejte při objednání dopravy tuto službu. Zásilky se službou osobní odběr budou vráceny odesílateli.
 • 17. 3. Exportní linky: Snažíme se udržet v provozu naše standardní exportní linky. Aktuální situace na přechodech je vážná, dochází ke zpoždění doručení:

Polsko – nejhorší situace je aktuálně na polských hranicích - doba doručení může překročit 72 hodin.
Slovensko, Rakousko, Německo – provoz na hranici je pomalý, ale funguje – předpokládané zdržení na hranici cca 2 hodiny

Vzhledem k uzavření většiny obchodní sítě v České republice v souvislosti s koronavirem vás žádáme, abyste před expedicí vašeho zboží vždy ověřili, že je příjemce schopen vaše zásilky převzít tzn. příjem zboží je zajištěn. Prosíme Vás, abyste neexpedovali a nepředávali nám do přepravy zboží pro uzavřené provozovny. Z kapacitních důvodů nemůžeme takové zásilky po celou dobu vládního opatření skladovat v našich provozech.

Zboží, které je již v našich systémech, ale příjemce si jej nepřevezme, respektive nebudete schopni převzetí vašeho zboží s příjemcem domluvit, můžeme uskladnit pouze na nezbytně nutnou dobu a po domluvě zaslat zpět odesílateli.

Zbytečné doručování do uzavřené provozovny a vracení zboží zpět je pro nás i pro vás zbytečný vícenáklad.

Proto vás prosíme, abyste skutečně více než jindy spolupracovali s příjemci vašich zásilek a přizpůsobili expedici aktuální situaci.

Děkujeme za důvěru a věříme, že společně zamezíme zbytečným ekonomickým škodám.

Geis CZ

Fotogalerie

Další aktuality

Všechny aktuality

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Souhlasím