Získali jsme Ocenění LOG-IN v kategorii Projektová inovace roku 2019

8.12.2019

Projekt Návrh a realizace řešení pro e-shop Babymarkt.de, který připravilo a realizovalo projektové oddělení kontraktní logistiky skupiny Geis, získal Ocenění LOG-IN 2019 v kategorii projektová inovace roku. Cenu převzali zástupci skupiny na Fóru LOG-IN, které proběhlo 21. 11. v  kongresovém centru O2 Universum v Praze.

Log-in_oceneni_banner_GeisProjekt zahrnuje kompletní návrh layoutu nového skladu, vybavení, toku zboží a IT řešení.  Zajímavou částí projektu je například skladování rozměrově menšího zboží. Třípatrový policový systém o půdorysu 3 000 m² je osazen automatickou třídičkou. Chaotické uložení typově odlišného zboží na jedné pozici (např. tričko-kniha) velmi urychluje proces odbavení. Objednávky se začínají vychystávat v nejvyšším patře systému. Zaměstnanci jsou vybaveni mobilními terminály s prstovými skenery, které jim mimo instrukcí k vychystávané objednávce ukáží přesný obrázek právě přidávaného kusu, což snižuje chybovost celého procesu. Skener třídičky „posílá“ rozpracovanou objednávku dále k nejbližší pozici pro doplnění dalšího ještě chybějícího zboží nebo konsolidaci s velkými kusy v jiné části skladu. Hotové kompletní objednávky směřují automaticky podle typu dopravce a směru výdeje ke konkrétním balícím stolům. Zkontrolované a zabalené objednávky posílá třídička k příslušným rampám.

Projektové oddělení kontraktní logistiky připravuje ve spolupráci se zákazníky skupiny Geis další zajímavá řešení, při jejichž realizaci využívá dlouholetých odborných zkušeností i přehledu o nejnovějších technologických a technických možnostech, které nabízí současná logistika. Je zde tedy předpoklad, že i v dalších ročnících Ocenění LOG-IN bude mít skupina Geis zastoupení.

Fotogalerie

Další články

Všechny články